Make your own free website on Tripod.com


Para kazanmanın şimdiye kadar keşfettiğim iki pratik yolu var. Bunlardan hiçbiri size ek bir külfet getirmiyor. Bunları yapmakla birşey kaybetmiyorsunuz. Ama para kazanıyorsunuz...


1. İNTERNETTE ARAMA YAPIN PARA KAZANIN

İnternette çeşitli konularda mutlaka arama yapıyorsunuzdur. Epilot bir arama motoru. Bu şirket, aradığınız her kelime için size 0.3$ ödeme yapıyor.

Üyelik kaydınızı yaptıktan sonra arama motoruna her gittiğinizde sizi tanıyor ve önceden birikmiş olan para miktarını da gösteriyor. İsterseniz bu arama motorunun programını bilgisayarınıza indirir ve sayfaya gitmeden de arama yapabilirsiniz.

Arama yapacağınızda Yahoo, ya da benzeri bir şirkete gideceğinize buraya gidip arama yapın ne kaybedersiniz? Bu fırsattan faydalanmak için yukarıdaki logoyu tıklayın.


2. SÖRF YAPARKEN PARA KAZANIN

Evet, internette gezerken para kazanıyorsunuz. Bu işi Spedia adındaki bir şirket yapıyor. Pek çok kişi bu şirketten çeklerini tahsil etti. Tahsil ettikleri çekleri de yayınladılar. Ben de alır almaz yayınlayacağım. Bu sebeple, hayalî bir organizasyon olmadığına emin olabilirsiniz.

Para kazanmak için Spedia'ya gidiyor ve orada üyelik formunu dolduruyorsunuz. Uzun bir işlem değil. Ancak, gireceğiniz bilgiler mutlaka gerçek olmalı. Çünkü yapılacak ödeme, vereceğiniz ad ve soyada yapılıyor.

Formu doldurduktan sonra kullandığınız "browser"a göre Spedia.exe adındaki dosyayı bilgisayarınıza indiriyor ve ardından da install edip, Spedia'yı çalıştırıyorsunuz.

Spedia'ya "log" olduktan sonra internette gezindiğiniz sürece ekranınızın altında bir reklam kuşağı oluşuyor. Siz bu reklamlarla ilgilenmek zorunda değilsiniz. İşinizi yapın, oradan oraya dolaşın Spedia size ödeme yapsın. İyi iş...

Aklınıza şöyle bir soru gelebilir: "Bu adamlar bize ödeyecekleri paraları nereden buluyorlar?" diye. Aslında gayet basit. Spedia çeşitli şirketlerden reklam alıyor ve bu reklamları biz müşterilerine dağıtırken elde ettiği geliri üyeleriyle yani bizlerle paylaşıyor. Akıllıca...

İngilizceniz iyiyse ve Spedia'ya üye olmak istiyorsanız hemen sayfanın aşağısında bulunan Spedia logosuna bir klik yapın ve zaman kaybetmeden puanları yani dolarları toplamaya başlayın.

Eğer İngilizce konusunda problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız, buraya bir klik yaparak adım adım neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Her türlü probleminizde çekinmeden bana email atabilirsiniz


Ana Sayfaya Dön

Make Cash on the Net